w naszej ofercie: 14997 imprez, 16013 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Rodzaj oferty:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2019!  Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy.  Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami »  Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...  Zrób wspaniały Prezent swoim bliskim - Bony Podarunkowe Ecotravel »
Gdzie na Wielkanoc 2018 - 5 Kierunków na Wyjazd Wielkanocny
Wielkanoc   

5 Kierunków na Wyjazd Wielkanocny czyli gdzie wyjechać na Wielkanoc 2018?

Gdzie na Wielkanoc 2018

Zacznijmy od tego kiedy wypada Wielkanoc 2016 – a wypada dość ciekawie. Bo w niedzielę 27 marca. Jest to czwarta niedziela marca… a przed nią mamy jeszcze sobotę a po niej lany poniedziałek… a że Niedziela Wielkanocna oraz Poniedziałek Wielkanocny to w Polsce dni ustawowo wolne od pracy oznaczać to może, że nic nie stoi na przeszkodzie by zorganizować sobie bardzo fajny długi świąteczny wielkanocny weekend.

Oto 5 Kierunków na Wyjazd Wielkanocny 2018

1. Polska, Zakopane, Jastrzębia Góra...

Polska to najpopularniejszy z kierunków na wyjazd wielkanocny – nie ma w tym nic zaskakującego – My Polacy lubimy nasze tradycje wielkanocne pielęgnować u siebie, na miejscu, wraz z rodziną. I tak też jest tego roku – oferta wyjazdów wielkanocnych obejmuje najciekawsze regiony Polski czyli Morze, góry i Mazury. Sprawdź jak może wyglądać Twój wyjazd na Wielkanoc w Polsce.

2. Włochy, Rzym

W Wielkanoc w Rzymie jest już tradycją to, że w Wielką Niedzielę (Pasqua) rzymskie muzea otwierają swoje drzwi dla zwiedzających. Jednak tego dnia dla wiernych nie muzea a celebracja Mszy Świętej – Santa Messa di Pasqua – jest najważniejszym wydarzeniem. Poniedziałek Wielkanocny w Rzymie  (Pasquetta) mija w iście piknikowym klimacie. Szczególnie jeśli pogoda dopisze  dwa największe miejskie parki- Villa Borghese i Villa Doria Pamphili – wypełniają się rodzinami zasiadającymi przy piknikowych koszach.

3. Wielka Brytania, Londyn

Wielkanoc w Wielkiej Brytanii (Easter) ma tradycję jeszcze przed chrześcijańską i związaną z celtycką boginią wiosny - Eostre. Obrządek ten miał symbolizować pożegnanie zimy i przywitanie wiosny. Brytyjskia Wielkanoc rozpoczyna się w Wielki Piątek (Good Friday) i trwa aż do poniedziałku (Easter Monday) – trochę inaczej niż u nas - wszystkie cztery świąteczne dni są wolne od pracy (!) Wśród tradycyjnych zwyczajów trzeba wspomnieć  polowanie na jajka - Egg hunt – kiedy to rankiem w Niedzielę Wielkanocną dzieci szukają czekoladowych jajek schowanych przez rodziców i toczenie jaj - Rolling eggs  - czyli grę w której wygrywa ta osoba, której jajko turlając się z górki po trawie najszybciej dotrze do mety lub ostatni się zbije.

4. Hiszpania, Barcelona

Wielkanoc w Hiszpanii uznawane jest za największe święto religijne. Wielki Tydzień obchodzony jest bardzo hucznie i słynie z wyjątkowych wielkopiątkowych procesji, w których to wierni noszą wielkie figury Jezusa Chrystusa i Matki Boskie i często przebrani są w wyjątkowe stroje – zdjęcia. W tych ulicznych przedstawieniach ukazujących ukrzyżowanie i mękę Chrystusa biorą udział setki osób przebranych za żołnierzy, pokutników i rycerzy.

5. Francja, Paryż

Wydawać by się mogło, że Wielkanoc we Francji jest zwykłym dniem tygodnia, w którym sklepy są normalnie otwarte, gdzieniegdzie jedynie dla dzieci organizowane są podobnie jak w Wielkiej Brytanii poszukiwania czekoladowych jajek ukrytych wcześniej przez rodziców. Jednak i tutaj zachowało się wiele ciekawych tradycji i legend. Jedną z nich o której trzeba wspomnieć jest ta w której mówi się, że w okresie  od Wielkiego Piątku do Wielkiej Niedzieli, wszystkie dzwony udają się  w podróż do Rzymu, by tam nabrać jajek , które są w drodze powrotnej roznoszone dzieciom do ogrodów. Z kolei niedzielę palmową w kościele przynoszone są do poświęcenia nie palmy, jak jest to przyjęte w Polsce, ale gałązki bukszpanu. Tradycyjną potrawą w niedzielę wielkanocną jest udziec jagnięcy, którym nawiązuje się do tradycji malowania drzwi krwią baranka przez pierwszych chrześcijan. Oczywiście jeśli pogoda będzie łaskawa w parkach robi się wyjątkowo piknikowo i tam spędzane są kolejne dni świąt wielkanocnych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wyjazdów na Wielkanoc

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2015-02-19
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="http://www.wczasyswiateczne.pl/gdzie-na-wielkanoc-2018.html" title="Gdzie na Wielkanoc 2018 - 5 Kierunków na Wyjazd Wielkanocny" ><img src="http://www.wczasyswiateczne.pl/view/images/eco.png" alt="Gdzie na Wielkanoc 2018 - 5 Kierunków na Wyjazd Wielkanocny" style="vertical-align: middle;" /> Gdzie na Wielkanoc 2018 - 5 Kierunków na Wyjazd Wielkanocny</a>

Powyższa treść jest objęta licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy EcoTravel jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do http://www.ecotravel.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.

Nasze marki:

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.