w naszej ofercie: 14952 imprezy, 3820 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Rodzaj oferty:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Obóz Młodzieżowy w Grecji 2024 - Zarezerwuj już dziś! Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Gdzie na Wielkanoc 2018 - 5 Kierunków na Wyjazd Wielkanocny
Wielkanoc   

5 Kierunków na Wyjazd Wielkanocny czyli gdzie wyjechać na Wielkanoc 2018?

Gdzie na Wielkanoc 2018

Zacznijmy od tego kiedy wypada Wielkanoc 2016 – a wypada dość ciekawie. Bo w niedzielę 27 marca. Jest to czwarta niedziela marca… a przed nią mamy jeszcze sobotę a po niej lany poniedziałek… a że Niedziela Wielkanocna oraz Poniedziałek Wielkanocny to w Polsce dni ustawowo wolne od pracy oznaczać to może, że nic nie stoi na przeszkodzie by zorganizować sobie bardzo fajny długi świąteczny wielkanocny weekend.

Oto 5 Kierunków na Wyjazd Wielkanocny 2018

1. Polska, Zakopane, Jastrzębia Góra...

Polska to najpopularniejszy z kierunków na wyjazd wielkanocny – nie ma w tym nic zaskakującego – My Polacy lubimy nasze tradycje wielkanocne pielęgnować u siebie, na miejscu, wraz z rodziną. I tak też jest tego roku – oferta wyjazdów wielkanocnych obejmuje najciekawsze regiony Polski czyli Morze, góry i Mazury. Sprawdź jak może wyglądać Twój wyjazd na Wielkanoc w Polsce.

2. Włochy, Rzym

W Wielkanoc w Rzymie jest już tradycją to, że w Wielką Niedzielę (Pasqua) rzymskie muzea otwierają swoje drzwi dla zwiedzających. Jednak tego dnia dla wiernych nie muzea a celebracja Mszy Świętej – Santa Messa di Pasqua – jest najważniejszym wydarzeniem. Poniedziałek Wielkanocny w Rzymie  (Pasquetta) mija w iście piknikowym klimacie. Szczególnie jeśli pogoda dopisze  dwa największe miejskie parki- Villa Borghese i Villa Doria Pamphili – wypełniają się rodzinami zasiadającymi przy piknikowych koszach.

3. Wielka Brytania, Londyn

Wielkanoc w Wielkiej Brytanii (Easter) ma tradycję jeszcze przed chrześcijańską i związaną z celtycką boginią wiosny - Eostre. Obrządek ten miał symbolizować pożegnanie zimy i przywitanie wiosny. Brytyjskia Wielkanoc rozpoczyna się w Wielki Piątek (Good Friday) i trwa aż do poniedziałku (Easter Monday) – trochę inaczej niż u nas - wszystkie cztery świąteczne dni są wolne od pracy (!) Wśród tradycyjnych zwyczajów trzeba wspomnieć  polowanie na jajka - Egg hunt – kiedy to rankiem w Niedzielę Wielkanocną dzieci szukają czekoladowych jajek schowanych przez rodziców i toczenie jaj - Rolling eggs  - czyli grę w której wygrywa ta osoba, której jajko turlając się z górki po trawie najszybciej dotrze do mety lub ostatni się zbije.

4. Hiszpania, Barcelona

Wielkanoc w Hiszpanii uznawane jest za największe święto religijne. Wielki Tydzień obchodzony jest bardzo hucznie i słynie z wyjątkowych wielkopiątkowych procesji, w których to wierni noszą wielkie figury Jezusa Chrystusa i Matki Boskie i często przebrani są w wyjątkowe stroje – zdjęcia. W tych ulicznych przedstawieniach ukazujących ukrzyżowanie i mękę Chrystusa biorą udział setki osób przebranych za żołnierzy, pokutników i rycerzy.

5. Francja, Paryż

Wydawać by się mogło, że Wielkanoc we Francji jest zwykłym dniem tygodnia, w którym sklepy są normalnie otwarte, gdzieniegdzie jedynie dla dzieci organizowane są podobnie jak w Wielkiej Brytanii poszukiwania czekoladowych jajek ukrytych wcześniej przez rodziców. Jednak i tutaj zachowało się wiele ciekawych tradycji i legend. Jedną z nich o której trzeba wspomnieć jest ta w której mówi się, że w okresie  od Wielkiego Piątku do Wielkiej Niedzieli, wszystkie dzwony udają się  w podróż do Rzymu, by tam nabrać jajek , które są w drodze powrotnej roznoszone dzieciom do ogrodów. Z kolei niedzielę palmową w kościele przynoszone są do poświęcenia nie palmy, jak jest to przyjęte w Polsce, ale gałązki bukszpanu. Tradycyjną potrawą w niedzielę wielkanocną jest udziec jagnięcy, którym nawiązuje się do tradycji malowania drzwi krwią baranka przez pierwszych chrześcijan. Oczywiście jeśli pogoda będzie łaskawa w parkach robi się wyjątkowo piknikowo i tam spędzane są kolejne dni świąt wielkanocnych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wyjazdów na Wielkanoc

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2015-02-19
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="http://www.wczasyswiateczne.pl/gdzie-na-wielkanoc-2018.html" title="Gdzie na Wielkanoc 2018 - 5 Kierunków na Wyjazd Wielkanocny" ><img src="http://www.wczasyswiateczne.pl/view/images/eco.png" alt="Gdzie na Wielkanoc 2018 - 5 Kierunków na Wyjazd Wielkanocny" style="vertical-align: middle;" /> Gdzie na Wielkanoc 2018 - 5 Kierunków na Wyjazd Wielkanocny</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.